Kontakt

Halina Lipowska
e-mail: h.lipowska@wp.pl
tel.: 669 346 173

Wesprzyj nas

2017.05.18. WOŁOMIN - IV Mazowiecki Drużynowy Turniej Boccia

PDFDrukujEmail

18 maja 2017 roku w hali spoortowej Ośrodka Sportu i Rekreacji "HURAGAN" przy ul. Korsaka 4 w Wołominie odbył się IV Mazowiecki Drużynowy Turniej Boccia. Organizatorem i gospodarzem turnieju był Zespół Szkół Specjalnych w Wołominie, a współorganizatorem Starosta Wołomiński. Honorowy patronat nad turniejem objął Mazowiecki Kurator Oświaty, natomiast patronem medialnym imprezy było już po raz trzeci lokalne radio FAMA. Celem tej imprezy, podobnie jak w poprzednich edycjach było rozwijanie zainteresowań sportowych uczniów szkół specjalnych oraz wychowanie ich i socjoterapia poprzez szlachetną rywalizację sportową w duchu zasad wypływających z idei fair play, a także promowanie szkoły, jako placówki zajmującej się popularyzacją bocci wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie.

W turnieju wzięło udział 17 placówek - szkół, ośrodków i klubów sportowych z całego Mazowsza.

Zawody miały charakter drużynowy, a sam turniej rozgrywany był systemem rosyjskim - do dwóch przegranych meczów. Każdy mecz był zaciętym pojedynkiem. Nie było straconych piłek, a o zwycięstwie często decydowały milimetry i dogrywki. Zawodnicy walczyli do ostatniego rzutu w skupieniu i ciszy. Po około trzech godzinach sportowych zmagań wyłonieni zostali zwycięzcy turnieju.

 

 

Klub Sportowy "KONAR" reprezentowali : Majka Zagórna, Piotr Dwurzyński, Marcin Florkowski i Mariusz Kraska. Nasza drużyna rozegrała wiele emocjonująch meczy, w efekcie plasując się w czołowej ósemce zawodów.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek :

I  miejsce  -  WOŁOMIN 1  -  reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Wołominie

II miejsce  -  Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych nr 2 w Radomiu

 

 

 

ZDJĘCIA  Z  ZAWODÓW