Kontakt

Halina Lipowska
e-mail: h.lipowska@wp.pl
tel.: 669 346 173

2017.09.22-25. ZAMOŚĆ II Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski w Bocci Osób Niepełnosprawnych

PDFDrukujEmail

W hali zamojskiego OSiR-u uroczyste otwarcie poprowadził Prezes AKSON "Krok za krokiem" Ireneusz Klimek. Gośćmi turnieju w Zamościu byli poseł na sejm Sławomir Zawiślak, wiceprezydent Zamościa Magdalena Dołgan, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamościa Małgorzata Bzówka, asystent wojewody Lubelskiego Sebastian Paul, skarbnik Stowarzyszenia Krok za Krokiem Małgorzata Kobuc-Kusiak oraz prezesi PZBocci Beata Dobak-Urbańska i Romuald Schmidt.

Wielką atrakcją otwarcia był rewelacyjny występ footbolowych freestyle'owców. Freestyle football to sztuka wykonywania piłką nożną rewolucji żonglersko-cyrkowych.

W Zamościu wystartowały ekipy z : Bielska-Białej, Kielc, Konopisk, Krakowa, Lublina, Nowego Sącza, Poznania, Radomia, Rędzin, Warszawy, Zielonej Góry, no i oczywiście zawodnicy gospodarzy - Zamościa.

Klub Sportowy "KONAR" reprezentowali : Łukasz Brożek (BC3), Konrad Lipowski i Patryk Szuba (BC2) oraz Wojciech Wojtasik (BC1). Łukasz rozegrał świetne mecze i wyszedł z grupy na pierwszym miejscu. Konrad i Patryk choć spotkali się w jednej grupie, dali radę i obaj wyszli z grupy. Jedynie Wojtkowi się nie powiodło, ale były to jego pierwsze zawody. Niestety drugiego dnia w 1/4 finału chłopakom się nie powiodło i nie udało im się wejść do ścisłego finału.

Zawody zostały przeprowadzone profesjonalnie w miłej atmosferze. Jeszcze jeden turniej i zbliżamy się do finału - Mistrzostw Polski. Powodzenia o do zobaczenia w Wągrowcu.

Wyniki II Turnieju Eliminacyjego w Zamościu :

BC1

1.  Kalkowski Tomasz ("START" Poznań)

2.  Lamch Wojciech ("Prometeus" Konopiska)

3.  Koza Kinga ("START" Poznań)

BC2

1. Urbański Mateusz ("Pamara Boccia" Lublin)

2.  Barszczyk Patryk ("Pamara Boccia" Lublin)

3.  Furtak Marika ("IKS Zieloni" Zielona Góra)

BC3

1.  Iskrzycki Damian ("START" Bielsko Biała)

2.  Lorens Leszek ("START" Poznań)

3.  Bednarek Zbigniew ("Prometeus" Konopiska)

BC5

1.  Stasiak Rafał ("Prometeus" Konopiska)

2.  Bogaczyk Marek (KI Nowy Sącz)

3.  Janowski Andrzej ("START" Kielce)

 

 

ZDJĘCIA  Z  ZAWODÓW