Kontakt

Halina Lipowska
e-mail: h.lipowska@wp.pl
tel.: 669 346 173

2016.12.09-10. KONOPISKA - V Międzynarodowy Turniej Boccia "Prometeus Cup 2016"

PDFDrukujEmail

„PROMETEUS CUP 2016” -  Podium  dla  "KONARA" !!!

1 miejsce  -  Konrad  Lipowski  -  BC2

2 miejsce  -  Patryk  Szuba  -  BC2

3 miejsce  -  Łukasz  Brożek  -  BC3

9 grudnia w Konopiskach odbył się V Międzynarodowy Turniej Boccia "Prometeus Cup' 2016" organizowany przez Stowarzyszenie "Prometeus" i współfinansowany przez PFRON. W turnieju udział wzięło ponad 200 zawodników z całej Polski oraz Rosji, Chorwacji i Słowacji. W gościnnych Konopiskach wzięły również udział debiutujące w bocci reprezentacje: m.in. STARTu Wrocław i LKS "Gol - Start Częstochowa". Łącznie zostało

rozegranych 125 meczów! W sobotę popołudniu zakończyły się mecze finałowe. Do ścisłego finału weszli: Konrad Lipowski i Patryk Szuba z BC2 oraz Łukasz Brożek z BC3. Również nasza drużyna integracyjna walczyła dalej. Po niezwykle emocjonujących meczach ostatecznie 1 miejsce w BC2 zajął Konrad Lipowski, 2 miejsce zajął Patryk Szuba. 3 miejsce w BC3 zajął Łukasz Brożek czyli "KONAR" wywalczył podium !  B R A W O !!! Zawody pod każdym względem były udane. Uczestnicy wywiozą z stąd tylko dobre wspomnienia - świetnej organizacji, perfekcyjnego harmonogramu gier, profesjonalnego sędziowania (przez sędziów PZBocci i wolontariuszy Prometeusa"), a przede wszystkim serdeczności gospodarzy z Prezesem Waldemarem Trószyńskim na czele.

 

 

Wyniki  turnieju  "Prometeus  Cup' 2016 :

BC2 :

1.  miejsce  Konrad  Lipowski  -  "KONAR" Warszawa

2.  miejsce  Patryk  Szuba  -  "KONAR" Warszawa

3.  miejsce  Marika  Furtak  -  IKS  "Zieloni"  Zielona  Góra

BC3 :

1.  miejsce  -  Edyta  Owczarz  -  START  Poznań

2.  miejsce  -  Zbigniew  Bednarek  -  "Prometeus"  Konopiska

3.  miejsce  -  Łukasz  Brożek  -  "KONAR" Warszawa

 

REZULTATY :

KATEGORIA  BC2 :

1 miejsce Konrad  Lipowski

2 miejsce   Patryk  Szuba

KATEGORIA  BC3 :

3 miejsce  Łukasz  Brożek


To już  ostatni turniej w tym roku, kończymy VII sezon działalności naszego Klubu. Rok emocjonujący, obfitujący w wiele wydarzeń sportowych.Zyskaliśmy kolejne doświadczenia, mamy nowe sukcesy, po sezonie 2016 mamy trzech zawodników w ścisłej kadrze Polski. Łukasz Brożek w kategoBC3 zajął 4 miejsce, Patryk Szuba w kategorii BC2 jest 6, a Konrad Lipowski zajął 8 miejsce.

B R A W O  !!!

POWODZENIA  I  SUKCESÓW  W  ROKU  2017 !!!

 

ZDJĘCIA  Z  ZAWODÓW