e-mail: h.lipowska@wp.pl
tel.: 669 346 173

2015.04.23-26. ZAMOŚĆ - Puchar Polski w Bocci im. Tomka Kłosa

PDFDrukujEmail

W Zamościu w dniach 23-26 kwietnia odbył się pierwszy w ramach Polskiej Ligii Bocci Turniej Boccia im. Tomka Kłosa - Puchar Polski w Bocci, którego wyniki będą wliczone do rankingu narodowego. Był to pierwszy z czterech turniejów kwalifikujących do uczestnictwa w tegorocznych Mistrzostwach Polski. Uczestniczyli w nim zawodnicy z całej Polski ze wszystkich czterech kategorii , z Warszawy, Poznania, Zielonej Góry, Lublina, Kielc, Bielsko-Białej, Radomia, Konopisk, Nowego Sącza, Głogowa oraz Zamościa. Cała czołówka Polskiej Bocci. Oprócz zawodników sklasyfikowanych w kategoriach paraolimpijskich odbył się turniej drużynowy w rekreacji. Zawody zostały przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny, dzięki czemu ich ranga i tak wysoka, była jeszcze wyższa. Nasi trzej zawodnicy - Konrad Lipowski i Patryk Szuba BC2 oraz Łukasz Brożek BC3, po bardzo trudnych i emocjonujących meczach wyszli ze swoich grup i rozpoczęli walkę o miejsca w w najwyższej grupie od 1 do 6, no i oczywiście o co za tym idzie o punkty rankingowe.

Wczyscy trzej walczyli bardzo ciężko, Łukasz dodatkowo walczył z chorobą, wszyscy dali z siebie maksimum, zostawiając na boisku moc wylanego potu. Walczyli jak mogli najlepiej, ale trzeba przyznać, że przeciwnikami była elita polskiej bocci, więc było ciężko, ale najważniejsze, że dali radę. Dalej są wśród najlepszych. Najwyżej uplasował się Konrad Lipowski - zajął 4 miejsce, Patryk Szuba był 5, a Łukasz Brożek 6. Zdobyli punkty, które będą dopisane do rankingu zapewniając im bardzo wysokie miejsca w rankingu narodowym. Brawo Panowie !!!